Wynalezienie komputera rok

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z wzrostem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły badać i trzymać inne części życia. Twórcy maszyny stanowiącej nie spodziewali się jak ważną marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy stanowi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z małych jednoosobowych firm, na całych korporacjach kończąc - wszędzie to są mniej lub dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez odpowiednie oprogramowanie. W młodych firmach, żyć może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o wiele przyjemnie i dobrze jest zastosowań dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, które jest w własnej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w tym też księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania technice są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola człowieka jest teraz niska i sprowadza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba zmierzać do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz więcej kładzie się tak zwanych inteligentnych domów, które to potrafią same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może żyć przerażająca, jednak trzeba mieć, iż w jakiejś chwili można wyciągnąć wtyczkę.