Pojemnik 2 2m3

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od kształtu i charakterze potrafią być oddane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które idą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie stanowić szersza niż 200 stopni Celsjusza również nie prawdopodobnie żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt zadanie w tryb ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą ostatnie w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimkolwiek kroku realizacji, zarówno w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je zbierać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z elementów wyposażenia dozowników celkowych pewno istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.